New Star Soccer | Android Mobil Oyun İnceleme

New Star Soccer  Android Mobil Oyun İnceleme_ugrcnrgn.com

Bir Yıldız Doğuyor

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bağımlılık yaratan “New Star Soccer” adlı mobil oyununu inceleyeceğim. Her futbolsever şüphesiz bir Ronaldo,Messi,Ronaldinho gibi yıldız bir oyuncu olmak istemişizdir.O kadar büyük yıldız olamasakta New Star Soccer bize bunu android cihazlarda sağlıyor. Ve bunu ayağımızla değilde elimizle yapıyoruz. Üstelik özel hayatımı kontrol edebilir, işinize düşkün disiplinli bir futbolcu mu yoksa parasını kumarda,dışarda ve kızlarla yiyen bir adammı olacağınız sizin seçimlerinize bağlı. Kısacası bu RPG tarzındaki kendi kariyerinizi oluşturduğunuz futbol oyunu futbolseverlerin hoşuna gideceğine eminim.

New Star Soccer 2

Geleceğin Starını Yaratalım

Profilimizi oluşturup oyuna 16 Yaşında başlıyoruz. Oynamak istediğimiz ligi seçip birkaç teste tabi tutuluyoruz. Bu testler güç,teknik,hız,serbest vuruş gibi özelliklerden oluşuyor. Testleri ne kadar iyi yaparsak o kadar iyi klüpte başlıyoruz. Tabii bu testler ne kadar iyi olursa olsun Real Madrid,Barcelona,Fenerbahçe,Galatasaray,Beşiktaş gibi klüplerde başlıcaz demek değil. Ama en azından 1. ligde başlamaya bakın. Bu testler sonucu bizi beğenen klüp bize teklif getiriyor. Takımımızı seçip kontrat imzaladıktan sonra star maceramız başlıyor.

New Star Soccer 3

Oynanış

Oyunun basit bir oynanışı var. Oyunda zaman hızla ilerliyor. (Bu size bağlı sağ üstten hızı değiştirebilirsiniz.) Topla etkileşime geçtiğimiz an ne yapmak istediğimize karar size bağlı. Topun yönünü belirleyip sonra topun hangi bölgesine vuracağını belirleyip hamlemizi yapıyoruz. Ama dikkat vuracağımız top havadan da gelebilir sağdan da gelebilir çaprazdan da gelebilir. Buna dikkat etmeniz lazım. Ama sıkıntı etmeyin oyunda birkaç maç yaparak oynanışa alışırsınız. Oyunda yıldız puanı diye bir sistem var o yıldız puanı ne kadar artarsa popülerliliğiniz o kadar artar. Bu puan maçta gösterdiğiniz performanslara bağlı olarak artar veya düşer. Puan arttırdıkça antrenörünüzden daha iyi sözleşmesi olan yeni bir kontrat isteyebilirsiniz. Sezonu ne kadar iyi yıldız puanında bitirirseniz sizi sezon sonu o kadar iyi takımlar ister ve milli takıma yükselme şansınız artar.Sezon sonu sizi isteyen takımları görebilirsiniz ve istediğinize gidebilirsiniz.Devre Arası ise takım seçme şansınız yok sizle ilgilenen klüpler klübünüze teklif gönderir. Klüp hangi takım iyi teklif vermişse o teklifi kabul eder. Ama tabii gidip gitmemek sizin elinizde.

Antrenman

Oyunda 5 Temel yeteneğiniz var. Bunlar; sürat,güç,teknik,görüş açısı ve serbest vuruş. Bunları antrenman yaparak ve krampon alarak geliştirebilirsiniz. Ama unutmayın her antrenman %40 gibi bir enerji götürüyor. Enerjinizi geri kazanmak için oyunda bulunan enerji içeceklerinden alabilirsiniz.

Özel Hayat

Oyunda özel hayatınızı kontrol edebilirsiniz. Kumar oynayıp para kazanabilir,kız arkadaşı edinip kaçamak yapılabilir,ev,hotel,avm,çiftlik,ada vb. satın alabilir,at satın alıp yarışlarda koşturup para kazanabilir ve daha birçok şey. Ama dikkat antrenörünüz sizi yakalayabilir ve ilişkiniz düşebilir yedek kalabilirsiniz. Aldığınız gayrimenküller de size ekstra enerji verir.

İlişki

5 Temel yeteneğimiz olduğu gibi 5 Temel İlişkimiz var. Bunlar Antrenör,Takım,Taraftar,Kız Arkadaşve sponsor ilişkileri.Hepsini kontrol altında tutmalıyız. Kötü ilişkiler bizi etkiliyor. Örneğin; antrenörle aranız kötüyse istediğiniz kadar yıldız olun sizi yedek bırakabilir. Takımla aranız kötüyse maç esnasında size pas falan atmazlar ve topla buluşma oranınız düşer bu da maç puanını kötü bir şekilde etkiler. Taraftarlarla aranız kötüyse takım kaptanı olamazsınız ve bunun gibi şeyler. O yüzden ilişkilerinize dikkat edin.Bazen oyunda ikilem arasında kalabiliyorsunuz örneğin oyun size Takım mı? Taraftar mı? gibisinden seçenek sunuyor. Siz birini seçmek zorundasınız. Artık bunu ilişkinizin dengesine göre ayarlamak size kalmış.Oyun içi mini oyunlarla bu ilişkileri geliştirebilirsiz.

Son Söz

Kısacası bu oyun futbolcu olma hayalleri kuran futbolseverlerin çok hoşuna gideceği bir oyun. İncelememi zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Size star olma yolunda başarılar. 🙂 Oyunu Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Oyunun Google Play linkine gitmek için;

Buraya Tıklayın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*