WordPress SEO Eklentileri

1. WordPress SEO by Yoast

wordpress-seo-by-yoast

WordPress SEO by Yoast teknik optimizasyon yönüyle dikkat çekiyor, özellikleri geniş bir yelpaze sunmaktadır, aynı zamanda kaliteli içerik oluşturmanıza da yardımcı olmaktadır. Bu eklentinin en önemli özellikleri : sayfa analizi, otomatik olarak meta etiketleri optimize etme ve ekleme, link öğeleri, XML site haritaları, RSS optimizasyon, .htaccess ve robots.txt dosyaları düzenleme, sosyal medya entegrasyon, fonksiyonları içeri ve dışarı aktarma, Google News SEO modülü

2. All-In-One SEO Pack

all-in-one-seo

Bir başka SEO özelliklerine sahip sağlam WordPress eklentisi de “All-In-One SEO pack”. Bu eklenti otomatik olarak arama motorları için başlıkları optimize etme ve meta etiketleri üretme gibi temel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda Google Analytics desteği, özel sayfa türleri, gelişmiş canonical URL’ler, sayfa navigasyon linklerin ince ayarlamaları ve işlevselliğini genişletmek için dahili API gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu eklenti aynı zamanda kopya içerikleri önlemenizi sağlar, ve WordPress e-Ticaret siteleri için SEO entegrasyonu sağlayan eklentilerden biridir.

3. Google XML sitemaps

google-xml-sitemaps

Google XML sitemaps eklentisi sitenizin iyi indekslenmesi için arama motorlarına XML sitemap yani site haritası oluşturur. Bu site haritaları arama motoru örümceklerine sitenizin taramasını kolaylaştırır. En iyi özelliklerinden bir tanesi de, yazıyı yayınladığınızda hemen arama motorlarına otomatik olarak bildirir. Kullanması gayet basittir, eklentiyi etkinleştirerek, ayarlar kısmından site haritası oluşturun, ve arama motorlarının webmaster  panellerine site haritanızı ekleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*